Цв. Йовчев отказва да говори за Пеевски и задкулисието

Не можем да кажем все още дали има увеличаване на миграционния натиск. Турската армия е най-силната армия в региона и не знаем тя в чии ръце е. Този военен потенциал може да се използва за провокации.
Йовчев коментира и антитористичния закон: „Не съм запознат в подробности с него. Той трябва да опише организациите, които ще могат да го прилагат. Финансовият ресурс също трябва да бъде осигурен и да да бъде достатъчен. Трябва да е ясно по какъв начин ще подготвим населението и как ще възстановим щетите. Ние сме във война, а тя е информационна и хибридна. Ислямска държава води такава война. Не може с конвенционални средства да се борим. Оланд казва, че ще мобилизира запасняци. Какво могат да направят те?! НАТО какво може да направи?”
Йовчев не пожела да отговори на въпрос дали е бил част от задкулисието в предишното правителство. Той отказа да отговори на нападките на ген. Атанас Атанасов за обвързаността му с Пеевски.
Моля, подкрепете ни.





